Lůžkový hospic

Hospic Chrudim je nemocnice pro pacienty s postupujícím nevyléčitelným, nejčastěji onkologickým onemocněním s prognózou několika týdnů života. Nemocnice pro ty, kteří pro závažnost příznaků nebo chybění rodinného zázemí nemohou být léčeni doma. Spádovou oblastí je především Pardubický kraj.

Pro koho je hospic určen?

Pro pacienty s pokročilým nevyléčitelným onemocněním, kteří se pro závažnost svých příznaků nemohou léčit doma. Nejčastěji se jedná o postupující nádorové onemocnění. Prioritou léčby v hospici je kvalita života, nikoliv jeho prodloužení nebo záchrana za každou cenu.

Na základě čeho mohu být do hospice přijat?

Na základě onemocnění, které je indikací k hospicové péči. Obraťte se proto na svého ošetřujícího lékaře. O vhodnosti pobytu v hospici se můžete poradit v případě akutní situace na lince první pomoci 734 414 418 (sesterna), nebo v pracovní době se sociální pracovnicí  734414435 nebo lékařem hospice 731151538.

Vyplňte prosím online formulář  nebo si stahněte (PDFDOC) a  doručte sociální pracovnici, osobně, poštou nebo emailem socialni@hospicchrudim.cz

Jak je to s ubytováním a placením?

Budete ubytováni na jednolůžkovém nebo dvoulůžkovém pokoji, jehož součástí je balkon a sociální zařízení. Pokoj je vybaven skříní na šaty a prádlo, komodou, ledničkou, televizorem a klimatizací. Příspěvek nemocného za pobyt v hospici (nadstandard při ubytování) je 390,- Kč za den. Pokud pobíráte příspěvek na péči, náleží ode dne přijetí hospici. Poplatek za ubytování příbuzného na pokoji pacienta činí 280,- Kč za noc včetně stravy.

Jak je to s návštěvami rodiny v hospici?

Návštěvy jsou bez omezení 24 hodin denně.

Co vzít s sebou?

  • Občanský průkaz, průkaz zdravotní pojišťovny
  • Doklady o nemoci – lékařské zprávy
  • Léky, které v současné době užíváte
  • Pomůcky, které používáte – naslouchadlo, brýle, berle, hůl, vozík apod.
  • Domácí obuv
  • Toaletní potřeby

PacientBlízká nebo kontaktní osoba:

Odesílající lékař nebo zdravotnické zařízení

Žádám o přijetí do Hospice Chrudim.

Stvrzuji svým podpisem, že jsem se rozhodl pro hospicovou péči svobodně, po zralém uvážení a řádném poučení. Jsem si vědom, že prioritou léčby v hospici je kvalita života, nikoliv jeho prodloužení nebo záchrana za každou cenu.

Souhlasím s tím, že v hospici nebudou aplikovány léčebné zákroky a postupy, které nemohou zlepšit kvalitu života.

Souhlasím se zpracováním osobních údajů.

Žádost k vyplnění a zaslání

Žádost o přijetí do hospice Chrudim (PDFDOC)

Doručte sociální pracovnici, osobně, poštou nebo emailem socialni@hospicchrudim.cz