Lůžkový hospic

Hospic Chrudim je nemocnice pro pacienty s postupujícím nevyléčitelným, nejčastěji onkologickým onemocněním s prognózou několika týdnů až měsíců života. Nemocnice pro ty, kteří pro závažnost příznaků nebo chybění rodinného zázemí nemohou být léčeni doma. Spádovou oblastí je především Pardubický kraj. Prioritou léčby v hospici je kvalita života, nikoliv jeho prodloužení nebo záchrana za každou cenu.

Na základě čeho mohu být do hospice přijat?

Na základě onemocnění, které je indikací k hospicové péči. Obraťte se proto na svého ošetřujícího lékaře. O vhodnosti pobytu v hospici se můžete poradit v případě akutní situace na lince první pomoci 734 414 418 (sesterna), nebo v pracovní době se sociální pracovnicí  734414435 nebo lékařem hospice 731151538.

Vyplňte prosím online formulář  nebo si stahněte (PDFDOC) a  doručte sociální pracovnici, osobně, poštou nebo emailem socialni@hospicchrudim.cz

Jak je to s ubytováním a placením?

Budete ubytováni na jednolůžkovém nebo dvoulůžkovém pokoji, jehož součástí je balkon a sociální zařízení. Pokoj je vybaven skříní na šaty a prádlo, komodou, ledničkou, televizorem a klimatizací. Příspěvek nemocného za pobyt v hospici (nadstandard při ubytování) je 390,- Kč za den. Pokud pobíráte příspěvek na péči, náleží ode dne přijetí hospici. Poplatek za ubytování příbuzného na pokoji pacienta činí 280,- Kč za noc včetně stravy.

Jak je to s návštěvami rodiny v hospici?

Návštěvy jsou bez omezení 24 hodin denně.

Co vzít s sebou?

  • Občanský průkaz, průkaz zdravotní pojišťovny
  • Doklady o nemoci – lékařské zprávy
  • Léky, které v současné době užíváte
  • Pomůcky, které používáte – naslouchadlo, brýle, berle, hůl, vozík apod.
  • Domácí obuv
  • Toaletní potřeby

PacientBlízká nebo kontaktní osoba:

Odesílající lékař nebo zdravotnické zařízení

Žádám o přijetí do Hospice Chrudim.

Stvrzuji svým podpisem, že jsem se rozhodl pro hospicovou péči svobodně, po zralém uvážení a řádném poučení. Jsem si vědom, že prioritou léčby v hospici je kvalita života, nikoliv jeho prodloužení nebo záchrana za každou cenu.

Souhlasím s tím, že v hospici nebudou aplikovány léčebné zákroky a postupy, které nemohou zlepšit kvalitu života.

Souhlasím se zpracováním osobních údajů.

Žádost k vyplnění a zaslání

Žádost o přijetí do hospice Chrudim (PDFDOC)

Doručte sociální pracovnici, osobně, poštou nebo emailem socialni@hospicchrudim.cz