Rezidenční hospic

Rezidenční hospic je nově rekonstruovaný památkově chráněný dům  v centru Chrudimi ve Štěpánkově ulici, č.p. 89. Součástí čtyřpodlažní budovy s podloubím je kromě jedenácti útulných bytů a dvou teras společenská místnost v přízemí s cennými historickými klenbami, s kachlovými kamny, klavírem, okenními vitrážemi, propojená s nádvořím a zahradou nad hradbami. Dále kuchyň a velká moderní koupelna s vanou. V domě je výtah. Všechny byty jsou bezbariérové, kompletně vybavené-kuchyňskou linkou, vestavěnými spotřebiči a skříněmi, televizí, sociálním zařízením, podle potřeby  i elektricky polohovatelnými  lůžky. Více osluněné byty mají klimatizaci a venkovní žaluzie.

Od ledna 2022 nabízíme byty současně s rozsáhlými společnými vnitřními i venkovními prostorami domu k dlouhodobému pronájmu nájemníkům, kteří ocení umístění domu v klidném historickém centru města, bezbariérovost a kompletní vybavení moderního malometrážního  bytu, případně možnost využívat  společné prostory. Předpokládáme využití lidmi ještě relativně soběstačnými, ale přesto už omezenými  onemocněním nebo věkem. Nejedná se o sociální byty. Nájmy jsou komerční a budou využity k údržbě objektu a k financování provozu lůžkového hospice. Objekt je ve vlastnictví Hospice Chrudim z.ú.

Původně jsme plánovali využití domu pro onkologicky nemocné v časnějším stadiu jejich onemocnění. Proto jsme jej nazvali rezidenční hospic. Toto jméno jsme ponechali i při současném využití domu. Byty v něm splňují kritéria pro rezidenční bydlení. Hospic původně znamenal místo pro odpočinek poutníků. Všichni jsme v tomto světě „poutníci“ a přejeme si, aby i náš rezidenční hospic byl místem odpočinku a domovem pro ty, kdo se v něm ubytují.

Kontakt pro zájemce o ubytování v rezidenčním hospici: info@hospicchrudim.cz

VIDEO